ECDL

W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale lepiej je mieć.

Jedna z naszych szkolnych pracowni komputerowych posiada status Laboratorium Edukacyjnego ECDL, w którym można podejść do egzaminów  ECDL Base, w zakres którego wchodzą egzaminy:

• ECDL B1 – Podstawy pracy z komputerem
  • ECDL B2 – Podstawy pracy w sieci
  • ECDL B3 – Przetwarzanie tekstów
  • ECDL B4 – Arkusze kalkulacyjne

Przygotowanie do egzaminów odbywa się w poniedziałki od 15:20 – 16:10 – na ósmej i dziewiątej godzinie lekcyjnej.

W roku ubiegłym Europejski Certyfikat  Umiejętności Komputerowych zdobyło 12 uczniów naszej szkoły. Kolejne osoby są w trakcie procesu certyfikacji.

Warto wiedzieć, że w Polsce studenci posiadający Certyfikat ECDL mogą być zwolnieni z obowiązków udziału w zajęciach i egzaminach z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zapraszam wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z ECDL

Rok szkolny 2018/2019

W Dniu Otwartym ECDL, który odbył sie 18 marca w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego grupa uczniów wybrała się na Wydział Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Zaprosiliśmy również uczniów zainteresownych certyfikacją do szkolnego laboratorium, gdzie była możliwość pochwalenia się swoją wiedzą informatyczną, programowanie szkolnego robota i wiele niespodzianek.

8 marca 2019 r.. egzamin ECDL z modułu B1 zdali:
Remigiusz Barczykowski,
Maciej Całkowski
i Mateusz Abelski z klasy 3d.

Rok szkolny 2017 / 2018

12.12. egzamin ECDL z modułu B1 zdał:

– Dawid Zaraś – 3d

egzamin ECDL z modułu B3 zdali:

– Michał Szymański – 3e
– Kuba Ornatek – 2e

27.11. egzamin ECDL z modułu B1 zdali:

– Patryk Zychowicz – 2d
– Michał Szymański – 3e
– Maksymilian Wiśniewski – 3g

Serdecznie gratuluję
Agnieszka Domagała

Z przyjemnością informuję, że 21 marca egzaminy ECDL z modułu B2 zdał Maksymilian Wiśniewski z klasy 3g, egzamin z modułu B3 – Patryk Zychowicz, 2d, a moduł B4 zaliczyli: Kuba Ornatek – 2e i Dawid Zaraś – 3d.

Dla Kuby był to ostatni – czwarty egzamin. Zdobył więc dzisiaj Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych!
Serdecznie gratuluję.
Jednocześnie informuję, że kolejne egzaminy ECDL odbędą się w najbliższy piątek – 23 marca w godzinach 13:30 – 16:30.
Zapraszam
Agnieszka Domagała

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności pracy z komputerem?

Interesuje Cię informatyka?

Masz ochotę sprawdzić swoją  wiedzę z zakresu ICT?

Zdajesz sobie sprawę z tego,
że umiejętności komputerowe są mocnym atutem każdego człowieka,
że są niezbędne w XXI wieku?

W ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego zapraszamy do laboratorium edukacyjnego CLVIII LO na egzaminy próbne z modułów B1, B2, B3 i B4 (ECDL BASE to podstawowy certyfikat dla wszystkich, którzy na co dzień posługują się komputerem, korzystają z Internetu, tworzą i edytują dokumenty oraz arkusze kalkulacyjne. Jest potwierdzeniem posiadanych umiejętności komputerowych.).

W programie m.in. zabawy informatyczne, testowanie gier stworzonych przy pomocy Unity 3D, wykorzystanie technologii VR i inne atrakcje.