ECDL

W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale lepiej je mieć.

Jedna z naszych szkolnych pracowni komputerowych posiada status Laboratorium Edukacyjnego ECDL, w którym można podejść do egzaminów  ECDL Base, w zakres którego wchodzą egzaminy:

• ECDL B1 – Podstawy pracy z komputerem
  • ECDL B2 – Podstawy pracy w sieci
  • ECDL B3 – Przetwarzanie tekstów
  • ECDL B4 – Arkusze kalkulacyjne

Przygotowanie do egzaminów odbywa się w poniedziałki w godzinach 14:35 – 16:10 – na ósmej i dziewiątej godzinie lekcyjnej.

W roku ubiegłym Europejski Certyfikat  Umiejętności Komputerowych zdobyło 12 uczniów naszej szkoły. Kolejne osoby są w trakcie procesu certyfikacji.

Warto wiedzieć, że w Polsce studenci posiadający Certyfikat ECDL mogą być zwolnieni z obowiązków udziału w zajęciach i egzaminach z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zapraszam wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z ECDL

Agnieszka Domagała

12.12. egzamin ECDL z modułu B1 zdał:

– Dawid Zaraś – 3d

egzamin ECDL z modułu B3 zdali:

– Michał Szymański – 3e
– Kuba Ornatek – 2e

27.11. egzamin ECDL z modułu B1 zdali:

– Patryk Zychowicz – 2d
– Michał Szymański – 3e
– Maksymilian Wiśniewski – 3g

Serdecznie gratuluję
Agnieszka Domagała

Z przyjemnością informuję, że 21 marca egzaminy ECDL z modułu B2 zdał Maksymilian Wiśniewski z klasy 3g, egzamin z modułu B3 – Patryk Zychowicz, 2d, a moduł B4 zaliczyli: Kuba Ornatek – 2e i Dawid Zaraś – 3d.

Dla Kuby był to ostatni – czwarty egzamin. Zdobył więc dzisiaj Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych!
Serdecznie gratuluję.
Jednocześnie informuję, że kolejne egzaminy ECDL odbędą się w najbliższy piątek – 23 marca w godzinach 13:30 – 16:30.
Zapraszam
Agnieszka Domagała

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności pracy z komputerem?

Interesuje Cię informatyka?

Masz ochotę sprawdzić swoją  wiedzę z zakresu ICT?

Zdajesz sobie sprawę z tego,
że umiejętności komputerowe są mocnym atutem każdego człowieka,
że są niezbędne w XXI wieku?

W ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego zapraszamy do laboratorium edukacyjnego CLVIII LO na egzaminy próbne z modułów B1, B2, B3 i B4 (ECDL BASE to podstawowy certyfikat dla wszystkich, którzy na co dzień posługują się komputerem, korzystają z Internetu, tworzą i edytują dokumenty oraz arkusze kalkulacyjne. Jest potwierdzeniem posiadanych umiejętności komputerowych.).

W programie m.in. zabawy informatyczne, testowanie gier stworzonych przy pomocy Unity 3D, wykorzystanie technologii VR i inne atrakcje.