ECDL

W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale lepiej je mieć.

Jedna z naszych szkolnych pracowni komputerowych posiada status Laboratorium Edukacyjnego ECDL, w którym można podejść do egzaminów  ECDL Base, w zakres którego wchodzą egzaminy:

• ECDL B1 – Podstawy pracy z komputerem
  • ECDL B2 – Podstawy pracy w sieci
  • ECDL B3 – Przetwarzanie tekstów
  • ECDL B4 – Arkusze kalkulacyjne

Warto wiedzieć, że w Polsce studenci posiadający Certyfikat ECDL mogą być zwolnieni z obowiązków udziału w zajęciach i egzaminach z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zapraszam wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z ECDL

Agnieszka Domagała

W Dniu Otwartym ECDL, który odbył sie 18 marca w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego grupa uczniów wybrała się na Wydział Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Zaprosiliśmy również uczniów zainteresownych certyfikacją do szkolnego laboratorium, gdzie była możliwość pochwalenia się swoją wiedzą informatyczną, programowanie szkolnego robota i wiele niespodzianek.

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności pracy z komputerem?

Interesuje Cię informatyka?

Masz ochotę sprawdzić swoją  wiedzę z zakresu ICT?

Zdajesz sobie sprawę z tego,
że umiejętności komputerowe są mocnym atutem każdego człowieka,
że są niezbędne w XXI wieku?

W ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego zapraszamy do laboratorium edukacyjnego CLVIII LO na egzaminy próbne z modułów B1, B2, B3 i B4 (ECDL BASE to podstawowy certyfikat dla wszystkich, którzy na co dzień posługują się komputerem, korzystają z Internetu, tworzą i edytują dokumenty oraz arkusze kalkulacyjne. Jest potwierdzeniem posiadanych umiejętności komputerowych.).

W programie m.in. zabawy informatyczne, testowanie gier stworzonych przy pomocy Unity 3D, wykorzystanie technologii VR i inne atrakcje.